ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9201577
*
nr 920 1577
David Parsén
(1896-1977), Sverige
David Parsén (1896-1977), flicka med sjalett, signed, -60, subject: 29x21,
WATERCOLOUR, David Parsén (1896-1977), flicka med sjalett, signerad, -60, motivet: 29x21
David Parsén, Swedish painter, born 1896, dead 1977.
Estimate:
400
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday October 27 2014
at 20:23:47
- Bid history
Time
Bidder
Bid
27/10 20:10:17
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller david parsén flicka med sjalett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5321 OIL PAINTING
David Parsén (1896-1977), Sweden. Signed, dated 52..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:14
*
David Parsén
David Parsén, Swedish painter, born 1896, dead 1977.
nr 920 1577
David Parsén
(1896-1977), Sverige
David Parsén (1896-1977), flicka med sjalett, signed, -60, subject: 29x21,
WATERCOLOUR, David Parsén (1896-1977), flicka med sjalett, signerad, -60, motivet: 29x21
David Parsén, Swedish painter, born 1896, dead 1977.
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday October 27 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
27/10 20:10:17 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller david parsén flicka med sjalett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5321 OIL PAINTING
David Parsén (1896-1977), Sweden. Signed, dated 52..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:14